Velké sny s sebou nesou velké výzvy.
Opravdu velký sen nemizí, věrně čeká za dveřmi, až mu otevřete.

Když konečně seberete odvahu a otevřete, většinou zjistíte, že váš sen má rozměry a barvy cirkusového slona.
Okamžik překvapení vystřídá úlek nebo smích (někdy obojí zároveň) a z této reakce vyplynou dvě možnosti. Dveře zase přibouchnout nebo je vybourat.

My je otevřeli dokořán a náš sen ožil…

Náš příběh

Potkali se dva, chtěli spolu být, růst a tvořit – a tak on začal řezat destičky, ona na ně malovala obrázky Bouzova. Ještě pes a půjčený trabant, který vyvolával obdiv snad větší, než hrad.

Nic jsme neplánovali, vše nás potkalo. Nechali jsme se unášet okolnostmi, srdcem. Přišel k nám pozemek s krásnou zahradou a dobrými sousedy. Postavili jsme stan, a když se blížil podzim, dvě unimobuňky. Z představy, že je to jen na chvilku, bylo nakonec 11 let (krásných let) ve dvou unimobuňkách.
Ve skromných podmínkách jsme tvořili doslova na kolenech. Postupně potřebovalo naše tvoření větší prostor, začali jsme se tedy učit stavět, nejdříve dílnu, až po ní dům.
Vybudovali jsme „naše doma“ otevřené pro všechny, které máme rádi a živíme se tím, co nás baví. 

Ke kůži nás přivedl David Vašek. Další velké setkání
– s Vlaďkou a Jaromírem Havlíčkem (Agripa), kteří nás poprvé vzali na hrad Ronneburg, s naší Šklíbou - Hankou Pavlů, která nám ukázala hrad Vianden.
 Atmosférou historického jarmarku jsme byli okouzleni. Pustili jsme se tedy i do větších věcí, historizující jednotlivá období a vyráběné původními postupy zpracování kůže. Na světě byly první tašvice, nátepníky, čutory a souběžně vznikala naše nová technika zdobení.

Kožeťuci Šimonovi

Naše výrobky, jako součást prezentace českých řemesel, lze vidět např. v obchodech na Karlově ulici v centru Prahy (Local Artist), či ve Zlaté uličce. Lze je zahlédnou i v některých pohádkách a historických filmech (ateliéry Tree Brothers), nyní v galerii Nakřivo na hradě Křivoklát. Významné jsou pro nás úžasné dobové festivaly na hradě Vianden, Ronneburg, histirické dny v Dudelange, v Rodemacku.
Potkat se můžeme na historických městských slavnostech v Kadani, v Hradci Králové, v Plzni. V adventní čas jsme k zastižení v Praze, v Plzni, v Hradci Králové, v Českých Budějovicích. Srdcový je pro nás hrad Křivoklát.

Kožeťuci Šimonovi
Kožeťuci Šimonovi
Kožeťuci Šimonovi

Naučili jsme se snít tak intenzivně, že se nám sny mění v realitu někdy až podivuhodně. Obvykle se tak stává skrze setkání. Potkali jsme a potkáváme spoustu inspirativních lidí. Rádi bychom zde uvedli aspoň některé z nich:
• Marťa a Honza Radvanovi - Levandulová.cz 
• Edita a Marek Vlčkovi - Hliněný dům
• Monika a Marek Ouještí - Knihařství a písařství Oujeských

Těší nás dlouholetá úžasná spolupráce s Petrou a Petrem Hromádkovými.
Bez pomoci rodiny bychom se neobešli - rodiče Šimonovi, Čepelákovi, babička Sedlářová, švagrová Vendy, teta Rybárová.

Vážíme si práce kamarádů, kteří nám pomáhají - Ondra Svoboda, Hanka Pavlů - Šklíbiny originální šperkyAnička a Pavlína Stejskalovy.

Vzpomínáme i na ty, co s námi delší čas v dílně strávili - Lukáš Pavlovec, Zdeněk Pavliš.


Article Title

© Copyright 2013 - 2020, Kožeťuci Šimonovi, graphic by artšipka

This website was made with Mobirise site template